Verslagen Toer
Naar het verslagenoverzicht
Den Helder-IJmuiden 165 km
zondag, 30 augustus 2009
Zie foto's Gerard Krusemeijer
'Den Helder-IJmuiden 2009' vindt plaats een dag na de start van de Vuelta 2009, de Ronde van Spanje in ... Drenthe. Diverse leden zijn afgereid naar Assen om daar deel te nemen aan de Vueltartoertocht die 's zaterdags wordt gehouden. Op DOK zelf houden we zaterdag 29 de jubileumdag. Overdag is het lekker druk, de fietstocht in de ochtend is met een heel lange stoet door Stad en over Dijk een succes en in de middag buitelen de kinderen over elkaar heen op een kleurig luchtkussen. In de avond is het stil op DOK. Te weinig mensen hebben zich opgegeven voor het feest, waardoor een handjevol mensen slechts zit 'na te borrelen'.
De volgende ochtend is het op DOK-IJmuiden (dan) ook niet druk. We rekenen op tien mensen, maar dat halen we op een na niet. Ria Kos, Jannie Moonen, Ina Deugd, Jan Steenvoorden, Gerard Krusemeijer, Jaap Clowting, Anne de Poel, Frank Moonen en Willem Alkema zijn er wel. Even vragen we ons af of we Schoorl wel kunnen ronden omdat daar vanaf vrijdagmiddag in het duingebied grote branden woeden. Op zondagmorgen zijn ze vast nog bezig met nablussen, maar het is onwaarschijnlijk dat de doorgaande Herenweg afgesloten is. En inderdaad, we kunnen probleemloos passeren, niet over het Achterpad, maar wel via de reguliere route.
Om kwart over negen zitten we aan de koffie bij 'Johanna' in Bakkum. Het is niet al te warm - de herfst nadert - winderig en droog. Dan Kennemerland in. Na de sluizen van IJmuiden gaat het koers IJmuiderslag, ons zuidelijkste punt. Een smal en zigzaggend klinkerpaadje voert ons omhoog om op de Heerenduinweg uit te komen. Een zeer mooi en breed fietspad volgt en leidt ons (terug) naar de Velserpont. Na Beverwijk en langs de Heemskerker Golfclub, Busch en Dam (tegenover De Krokodil) gaat het rechtsaf naar Krommenie en linksaf langs De Woude naar Westgraftdijk. De wind blaast ons fluks naar Driehuizen waar het aan het water - café 'De Vriendschap' - altijd heel leuk zit. Een schitterende plaatje vanaf het grasterras, een weidse blik en alles wat je ziet is groen.
Het is voor het eerst, denk ik, dat een Doktocht niet op DOK eindigt, want in gemeen overleg besluiten we vanaf Anna Paulowna uit elkaar te gaan. Zodoende is men even na drie uur al thuis. (adp)